hcm minaur ahc potaissa turdaHCM Minaur Baia Mare s-a calificat in sferturile de finala din Cupa Romaniei la handball masculin. Mianuristii au invins, in optima, formatia AHC Potaissa Turda cu scorul de 27-24, dupa ce si la pauza rezultatul era favorabil gruparii baimarene (14-11). Practic, HCM Minaur Baia Mare si-a luat revansa in fata echipei AHC Potaissa Turda in Cupa Romaniei, dupa ce, luna trecuta, in campionat, turdenii au castigat partida cu HCM Minaur Baia Mare cu 37-34. Tragerea la sorti pentru sferturile de finala vor avea loc dupa disputarea ultimelor doua meciuri din optimi: CS Universitatea Cluj - HC Odorhei (se joaca azi, 9 decembrie) si AHC Dunarea Calarasi - HCM Constanta (partida programata pentru miercuri, 17 decembrie). Pana acum, in celelalte partide s-au consemnat rezultatele: Steaua Alexandrion Bucuresti - CSM Bucuresti 30-31, Energia Lignitul Pandurii Targu Jiu - CSU Suceava 30-27, Dinamo Bucuresti - Stiinta Municipal Dedeman Bacau 30-28, Poli Timisoara - CS HC Adrian Petrea Resita 34-25, HC Arges Pitesti - HC Vaslui 22-32 si HCM Minaur Baia Mare - Potaissa Turda 27-24.