Jeni Rudics Decembrie

CS Minaur se pregătește în această perioadă pentru anul 2017 cu meciuri amicale împotriva unor echipe de Liga Națională. Primul joc a avut loc astăzi pe propriul teren împotriva echipei CSM Bistrița, echipa noastră pierzând cu 48-45. Prima repriză a durat 30 de minute, iar a doua 50. Evoluția echipei noastre a fost una bună, având în vedere adversarul întâlnit. Următoarele partide amicale vor avea loc în perioada 29-30 decembrie, când echipa noastră va participa la un turneu în Cluj-Napoca împotriva echipelor Universitatea Cluj, SCM Craiova și HC Zalău. Divizia A se va relua cu etapa a zecea, CS Minaur urmând să se deplaseze pe 8 ianuarie 2017 la Sfântu-Gheorghe pentru a întâlni echipa locală Sepsi-Sic. (Sursa foto + text: http://minaur.ro)