hcm baia mare septembrieHCM Baia Mare isi joaca, in aceasta seara, ultima carte pentru caliicarea in sferturile de finala ale Ligii Campionilor la handbal feminin. Formatia baimareana intalneste echipa Viborg HK A/S in ultimul meci din grupa a doua principala a competitiei Champions League, o echipa cu rezonanta in handbalul feminin international. Meciul se anunta unul destul de dificil pentru componentele echipei HCM Baia Mare, chiar daca in partida tur campioana Romaniei s-a impus al un gol diferenta (31-30) pe terenul formatiei Viborg. Danezele nu vor ceda cu una, cu doua si vor incerca sa isi consolideze pozitia a treia in clasamentul grupei . HCM Baia Mare are nevoie de victorie in acest meci pentru a fi sigura de calificarea in sferturile de finala, mai ales ca formatia Metz Hnadball (vechea cunostinta a formatieibaimarene in faza grupelor) se afla pe locul IV in clasament cu 6 puncte, atatea cate are si echipa HCM Baia Mare situata pe pozitia a V-a.  Partida HCM Baia Mare – Viborg HK A/S are loc in Sala Sporturilor “Lascar Pana” din Baia Mare cu incepere de la ora 20:00.