CONCURS NATIONAL INDOOR "CUPA RIVULUS DOMINARUM", editia a -VI-a
In organizarea CS Maratin Rivulus Dominarum in parteneriat cu AJO Maramures,DJST Maramures,Primaria Baia Mare,Colegiul tehnic CD Nenitescu,avand ca sponsor KST Vervoer SRL,in ziua de 17 martie a avut loc editia a VI-a a concurului INDOOR CUPA RIVULUS DOMINARUM.
La competitie au paticipat 60 de sportivi de la CS Unirea Alba Iulia. Nord Team Bistrita ,C Elevilor Sighetu Marmatiei, CSS Baia Sprie,CS Spria Baia Sprie,CS Nord Baia Mare,CS Garage Racing Baia Mare,CS Stiinta-Electrosistem Baia Mare,CS Maratin Rivulus Dominarum si independent.
Concursul a avut doua scopuri: primul- desemnarea (celui si celei) celui mai bun orientarist de sala dupa sistemul eliminatoriu cu faze de sferturi,semifinala si finala; al doilea- clasamentul pe categorii de varsta dupa doua etape.
Trebuie sa amintim efortul depus de POP MIRON,POP SAMIR, omul care a transmis LIVE concursul pe internet,ILEANA LAZA JELER,echipa de la CLCG Baia Mare-Caini de cautare si salvare,ENYEDI ANDREI-patea de arbitraj electronic de la Cluj Napoca si NAGY CONRAD arbitru care a proiectate traseele si a fost coordonatorul actiuni.
* Rezultate:
F10 locul
I Oanta Oana MRD
II Achim Alesia MRD
III Ardelean Alexandra CE Sighetu Marmatiei
M10
locul I Codreanu Pustai Daniel MRD
F12
locul I Petrus Mihaela CSS BSprie
II Kato Andreea MRD
III Sorici Mara CSS BSprie
M12
locul I Pop Lucian CSS BSprie
II Kotai Alexandro SES
III Biro Laurentiu SAS
F14
locul I Czimbor Alexandra CSS B Sprie si Ciocean Rebeca SES la egalitate
III Neuschli Otilia MRD
M14
locul I Bauer Richard CSS BSprie
II Kato Edy MRD
III Dumitrean Sergiu MRD
F18
locul I Pop Ioana MRD
II Uveghes Denisa CSS BSprie
M18
locul I Major Gabriel CSS BSprie
II Zeleznic Alex MRD
F21
locul I Culcean Roxana SES
II Tamas Denisa Spria BSprie
III Zinca Andreea Unirea Alba Iulia
M21
locul I Mate Sergiu SES
II Toth Zoltan Garage Racing
III Danila Liviu independent
F35+
locul I Pop Eliza Garage Racing
II Agheorghiesei Ramona SES
III Mihali Cornelia MRD
M35+
locul I Dan George Garage Racing
II Bica Ioan Nord Team Bistrita
Open
locul I Kato Andrei MRD
II Timis Viorica CE Sighetu Marmatiei
* Clasamentul general masculine si feminine
Locul I POP IOANA MRD
II CULCEAN ROXANA SES
III POP MARIA MRD
Locul I DAN GEORGE GARAGE RAGING
II MATE SERGIU SES
III TOTH ZOLTAN GARAGE RACING
Sportivii au fost recompensati cu cupe,medalii,revista de orientare pentru categoriile de FM10,redactata de POP IOANA in cadrul unui proiect de la liceul economic